Eleganckie zegarki damskie na bransolecie na wieczorne wyjścia

Zegarki kojarzą się przede wszystkim z praktyczną biżuterią męską. Faktem jest, że pierwotnie używali ich przede wszystkim mężczyźni, nie mniej jednak z czasem zaczęły pojawiać się także modele damskie.
Pierwsze zegarki damskie stworzone zostały przede wszystkim po to, by ułatwić kobietom życie, określając precyzyjnie godzinę. W krótkim czasie zaczęły pojawiać się kolejne propozycje, a zegarki stały się integralnym elementem damskiej biżuterii, współgrając nie tylko z osobowością, ale także stylem preferowanym przez konkretną kobietę stylem.

Zegarek jako integralny element stylizacji

Zegarek powinien współgrać ze stylem i charakterem stroju, ważną kwestią jest także sytuacja, w jakiej wykorzystywana jest przedmiotowa biżuteria. W praktyce oznacza to, że zegarek zakładany na jogging lub trening na siłowni powinien być zupełnie inny niż model, który będzie towarzyszył kobiecie podczas uroczystej kolacji czy wieczornego wyjścia – różnice dotyczą zarówno funkcjonalności, jak i strony stricte estetycznej.
Na wieczorne wyjście najlepiej wybierać modele eleganckie, przypominające okazjonalną biżuterię. Godne uwagi są przede wszystkim klasyczne propozycje, subtelne i kobiece jednocześnie. Warto podkreślić, że modele klasyczne sprawdzają się przede wszystkim w przypadku kobiet, które preferują stylistyczny minimalizm oraz elegancję.
Zegarek powinien współgrać nie tylko ze strojem, ale także z pozostałą biżuterią. Jeśli ilość kobiecych ozdób jest ograniczona, najlepiej zdecydować się na zegarek wykonany ze stali chirurgicznej lub metalu, natomiast miłośniczki dużej ilości biżuterii, powinny skłaniać się ku propozycjom wykonanym ze złota bądź srebra.
Istotną funkcję spełnia w tym przypadku wieczorna kreacja – piękna, wieczorowa suknia doskonale komponuje się z klasycznym złotem lub srebrem, jeśli jednak kobieta wybierze elegancki strój formalny, lepiej zachować umiar w zakresie biżuterii, wybierając model klasyczny, np. zegarek z okrągłą kopertą na prostej bransolecie, dopełniony wzorzystym cyferblatem bądź prostą kopertę w biało-czarnej tonacji.
Warto pamiętać, że elegancki żakiet lub marynarka idealnie współgrają z wzorami wyrazistymi i odważnymi.
Niepodważalną zaletą klasycznych modeli jest ich uniwersalność – można je zakładać zarówno do eleganckiej kreacji okazjonalnej, jak i jeansów i koszulowej bluzki.

Estetyczne detale

Zegarek na wieczorne wyjście powinien być oryginalny i niebanalny pod względem estetycznym, warto więc zadbać o detale. Istotną kwestią jest marka. Fakt ten nie oznacza, że koniecznie trzeba wybierać model wiodącego producenta, niebotycznie drogi – liczy się przede wszystkim jakość wykonania, która nie może kontrastować z eleganckim strojem i pozostałą biżuterią.
Opierając się na powyższym stwierdzeniu nietrudno zauważyć, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zegarek wykonany ze złota niż model pozłacany. Niewskazany jest także standardowy pasek – lepiej wybrać efektowną bransoletkę z pełnych łączeń, która nota bene, idealnie współgra zarówno z suknią wieczorową, jak i bardziej stonowanym strojem. Ważny jest również kolor zegarka, który powinien współgrać z kolorem stylizacji oraz biżuterii – wybierając biżuterię srebrną, nie należy zakładać zegarka ze złota.

    Adam Sopel Autor