Na co zwrócić uwagę przy wyborze męskiego zegarka?

Decydując się na zakup męskiego zegarka, musimy wziąć pod uwagę, że urządzenie to stanowi od dawna element mody męskiej i jego wygląd oraz jakość musi być dostosowana do naszego stylu.

Zegarek nie na każdą okazję

Wbrew powszechnej opinii nie istnieje coś takiego jak zegarek uniwersalny. Dany model pasuję nie tylko do danego stroju, ale też do sytuacji, w której będziemy nosić nasz zegarek. Uważa się nawet, że mężczyzna powinien posiadać przynajmniej dwa zegarki w domu. Jeden, który będzie mu służyć podczas czasu wolnego, wakacyjnych wyjazdów czy na siłowni oraz drugi, który używany będzie w pracy, na spotkaniach biznesowych czy podczas wieczornych spotkań w restauracji. W przypadku zegarków sportowych istnieje duża dowolność co do stylu i koloru, w jakim są utrzymane. Możemy sobie pozwolić na odważniejszą kolorystykę i awangardowe kształty samej koperty. Najważniejsza jest ich funkcjonalność. Powinny posiadać rozmaite pomocne nam na co dzień aplikacje takie jak alarm, stoper, mapy czy wskaźnik pogody. Muszą też być odporne na uszkodzenia mechaniczne czy zgniecenia, o które nie trudno choćby na wakacjach, czy przy uprawnianiu sportu. Z kolei zegarek wizytowy powinien być utrzymany w klasycznym, minimalistycznym stylu. Bransoletka może być koloru srebrnego zaś sama koperta i tarcza utrzymana w tonacji czarno – białej. Stosunkowo dobrym wyborem są tu zegarki mechaniczne na rzecz cyfrowych, które uważane są powszechnie za bardziej elegancki oraz droższe. Większe znaczenie ma też marka i kraj pochodzenia produktu.

Jakość

Decydując się na zakup męskiego zegarka, chcemy mieć gwarancje, że posłuży on nam dobrych kilka lub kilkanaście lat i nie będziemy mieć z nim problemów w zakresie awarii. Dlatego zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego wykonany został nasz zegarek. Jeśli zależy nam na tym, aby urządzenie było odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, to zdecydujmy się na tytanowe zegarki. Są one droższe niż te wykonane ze stali, ale jednocześnie o ponad trzydzieści procent trwalsze i prawie czterdzieści procent lżejsze. Dużą popularnością cieszą się wciąż produkty ze złota lub srebra, jednak moda na te produkty nieco już minęła i obecnie za bardziej elegancki i mniej pretensjonalny uważa się zegarek wykonany ze stali lub tytanu. Ważny jest też wybór odpowiedniego szkiełka, które jest najbardziej narażone na uszkodzenia i zarysowania. Najodporniejsze jest szkiełko szafirowe lub mineralne. Najgorsze jakości szkiełka wykonane są z plastiku. Ich niska cena nie jest tu wbrew pozorom żadnym atutem. Szkiełko takie bardzo szybko zacznie przepuszczać wilgoć, efektem czego zmuszeni będziemy do wymiany części zegarka, a w skrajnych przypadkach do wymiany go na nowy model. To, co zaoszczędzimy bezpośrednio przy zakupie, oddać będziemy musieli przy kolejnych naprawach.

Czego unikać

Przede wszystkim unikajmy podróbek słynnych marek. Ich jakość jest w większości wypadków po prostu niska, co niesie ze sobą wysoką awaryjność. Kiedy taki zegarek nam się zepsuje nie bardzo mamy go nawet gdzie zanieść, gdyż nikt na tego typu produkty nie wystawi nam gwarancji. Ponadto podróbki nie dodadzą nam splendoru i nikt kto ma pojęcie o modzie i stylu, nie uzna ich za korzystne rozwiązanie. Zyskujemy jedynie wątpliwą satysfakcję z posiadania taniej i kiepskiej podróbki. Jeśli chcemy zaoszczędzić, a nie stać nas na zegarek z pierwszych stron gazet, to poszukajmy modeli, które modne były na przykład dwa lub trzy sezony temu. Ich cena będzie nawet o połowę niższa niż aktualnie topowych modeli, a jednocześnie mamy gwarancje jakości i trwałości urządzenia.

Komentarze Facebooka

    Adam Sopel Autor