Szkło mineralne najlepsza ochrona dla tarczy zegarka

Tarcza zegarka musi być chroniona. Materiałem najczęściej używanym do ochrony tarczy zegarka jest szkło. Producenci zegarków mają obecnie do wyboru różne rodzaje szkła. W naszym artykule skupimy się jednak na szkle mineralnym. Zegarek, którego tarcza chroniona jest tym właśnie rodzajem szkła posłuży nam bardzo długo.

Cechy charakterystyczne dla szkła mineralnego

Bardzo wysoka twardość jest najbardziej charakterystyczną cechą szkła mineralnego. Tak wysoki parametr twardości ten rodzaj szkła zawdzięcza krzemowi. W skali Mosha szkło to ma twardość4. Jest to więc bardzo wysoki parametr. Jeżeli wybieramy się do sklepu po zakup zegarka i chcemy mieć pewność, że tarcza zegarka będzie idealnie chroniona przez różnymi uszkodzeniami mechanicznymi, że szkło będzie odporne na zarysowania: wybierzmy zegarek ze szkłem mineralnym.

Walory estetyczne

Szkło mineralne jest nie tylko bardzo trwałe i odporne na zarysowania. Dzięki niemu zegarek nabiera wyjątkowego wyglądu. Szkło mineralne jest uniwersalne, sprawdza się nie tylko w damskich, ale także męskich zegarkach. Najczęściej wybierając zegarek kierujemy się tym, jak on wygląda. Wybierając ten, którego tarczę chroni szkło mineralne dokonujemy bardzo dobrego wyboru zarówno pod względem jakości, jak i wyglądu.

Czy zegarek ze szkłem mineralnym jest drogi?

Szkło mineralne to połączenie trwałości, dużych walorów estetycznych i stosunkowo niskiej ceny. Zegarki ze szkłem mineralnych są na każdą kieszeń, nie są zaliczane do tych zegarków, które bardzo poważnie nadwyrężają nasz budżet. Ale w zamian za to zapewnia ono naprawdę bardzo porządną ochronę dla tarczy zegarka. Czasomierz, w który użyto szkła mineralnego ma bardzo atrakcyjny wygląd.

Nie tylko szkło mineralne

Zegarki ze szkłem mineralnym doceniają osoby, które stawiają na trwałość, mają swój własny, niepowtarzalny stylów i dobry gust. Jednak wybierając zegarek koniecznie trzeba zwrócić uwagę także na inne, widoczne elementy. Bardzo ważny jest także pasek. Za najbardziej trwałe i jednocześnie najbardziej eleganckie uważane są paski wykonane z naturalnej skory. Wybierając taki pasek musimy jednak pamiętać, że nie lubi on wody. Dlatego też przed zmywaniem naczyń, kąpielą lub prysznicem musimy go zdjąć z nadgarstka. Wybierając zegarek zastanówmy się także nad materiałem, z którego wykonano jego tarczę. Obecnie bardzo popularne są zegarki drewniane. Drewno do ich wykonania wybiera się bardzo starannie. Zegarki są więc trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Rozwiązanie to jest bardzo nowoczesne. Na nadgarstku – damskim lub męskim – zegarki drewniane prezentują się wyjątkowo.

Od małego szkiełka w zegarku zależy bardzo wiele. Chroni ono jego tarczę, ale decyduje również o wyglądzie naszego czasomierza. Duża twardość sprawia, że na szkiełku bardzo długo nie pojawiają się żadne zarysowania. W zegarkach dobrej jakości wykorzystuje się twarde, ale stosunkowo tanie szkło mineralne. Ze względu na cenę zegarki, w których zastosowane zostało szkło mineralne dostępne są dla większości z nas.

    Adam Sopel Autor