Wykonane z drewna zegarki Giacomo Design

Jakiś czas temu na rynku zegarków pojawiły się czasomierze wykonane z drewna. Taki zegarek to bez wątpienia interesujący gadżet, który istotnie różni się od modeli wykonywanych ze stali nierdzewnej oraz tych z tworzywa sztucznego. Decydując się na drewniany zegarek, należy postawić na ten naprawdę dobrej marki. Giacomo Design to firma godna polecenia, której czasomierze zachwycają jakością wykonania i trwałością. Przyjrzyjmy im się bliżej.
Firma, która dba o swoich klientów
Giacomo Design to firma dość młoda – na rynku obecna jest zaledwie kilka lat. Okazuje się jednak, że nie należy się tego obawiać. Od samego początku istnienia troszczy się o swoich klientów, oferując zegarki najwyższej jakości. Czasomierze od Giacomo Design prezentują się doskonale i – co ważne – odpowiednio pielęgnowane przez wiele lat nie tracą nic ze swojego perfekcyjnego wyglądu.

Drewno nie byle jakie

Firma Giacomo Design doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jakość zastosowanego drewna ma ogromny wpływ na to, jak trwałe będą ostatecznie produkowane przez nią zegarki. Jeśli wykorzystane drewno będzie zbyt miękkie, zegarek szybko może ulec uszkodzeniom. W błyskawicznym czasie straci też swój dobry wygląd. Nie bez znaczenia są także takie cechy drewna, jak higroskopijność i porowatość. Zasada jest prosta: im większe wartości przyjmują te wskaźniki, tym drewno będzie mniej trwałe i bardziej podatne na deformacje. Giacomo Design wykorzystuje do produkcji swoich zegarków takie rodzaje drewna, jak:
-heban;
-drewno sandałowe;
-zebrano;
-wenge;
-akacja;
-klon.
Heban jest niezwykle cennym drewnem w kolorze czarnym. Wykonane z niego zegarki są naprawdę wyjątkowo odporne na uszkodzenia i zarysowania. Plusem drewna sandałowego jest to, że bez trudu można je barwić, nadając mu pożądany kolor. Zebrano to interesujący gatunek drewna wyróżniający się paskowanym wzornictwem. Zawiera dużo naturalnych żywic, które sprawiają, że świetnie znosi warunki zewnętrzne. Akacja jest drewnem powszechnie stosowanym, które charakteryzuje się umiarkowaną twardością. Klon jest jednocześnie twardy i elastyczny.

Zalety zegarków z drewna

Tym, na co zwracają uwagę ci, którzy założyli na rękę swój pierwszy zegarek z drewna jest przede wszystkim wyjątkowa lekkość. Tradycyjne zegarki wykonane z metalowych materiałów są znacznie cięższe. Jednocześnie zegarki drewniane odznaczają się wyjątkową precyzją wykonania. Giacomo Design to firma, która dokłada wszelkich starań, aby na zegarku nie było nawet najmniejszych zadziorów, które mogłyby boleśnie ranić skórę. Odpowiednio dopasowana bransoleta perfekcyjnie utrzymuje się na swoim miejscu. Zegarki drewniane Giacomo Design mają również świetnie działające zapięcia, które nie odblokują się nawet wówczas, gdy ruszamy się naprawdę gwałtownie i intensywnie. Całości dopełnia szkło mineralne chroniące tarczę zegarka.

Giacomo Design to marka, która naprawdę zasługuje na pochwałę. Udało się jej wyprodukować zegarki wyjątkowe, które wzbudzają zachwyt wszystkich ceniących oryginalność i niebanalne dodatki.

    Adam Sopel Autor